Öğretmen ve memurlara tazminat gündemde: Deprem bölgesinde olanlar faydalanabilecek.. Afet tazminatları ne zaman ödenece

Öğretmen ve memurlara tazminat gündemde: Deprem bölgesinde olanlar faydalanabilecek.. Afet tazminatları ne zaman ödenece

Son dönemde yaşanan depremler sonrası, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenler ve memurlar için OHAL kapsamında deprem tazminatı verilmesi tartışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak hükümet yetkilileri ve ilgili sendikalar

11 ilde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler, bölgedeki pek çok yerleşim yeri ve altyapıyı yerle bir etti. Depremin ardından bölgede Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildi ve görev yapan kamu personeli, özellikle öğretmenler, zorlu koşullara rağmen büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürdü. Deprem tazminatı gündemdeki yerini korurken, bölgede yaşayan insanların güvenliği ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Kamu personeli sendikaları da bu konuda önemli çalışmalar yürütüyor ve bölgede görev yapan personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için girişimlerde bulunuyor.

OHAL kapsamında bölgede görev yapan öğretmenler ve kamu personeli için deprem tazminatı verilmesi gündeme geldi. Bu tazminatların özellikle depremin en yoğun hissedildiği illerde görev yapan kamu personeli için oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Deprem bölgesinde görev yapan öğretmenler ve diğer kamu personelinin gösterdiği özveri ve fedakarlık takdire şayan olmakla birlikte, bu kişilerin depremin neden olduğu zorlu koşullarda çalışmak zorunda kalmaları nedeniyle tazminat almaları da oldukça önem arz ediyor.

23 MARTTA GÖREVE ÇAĞRILACAKLAR

ogretmen-ve-memurlara-tazminat-gundemde-deprem-bolgesinde-olanlar-faydalanabilecek-afet-tazmina

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrası, deprem bölgesinde görev yapmak üzere çok sayıda öğretmen ve kamu görevlisi görevlendirildi. Bu görevlendirmeler, bölgedeki insanlara yardım etmek ve yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla yapıldı. Yakın gelecekte de yeni görevlendirmelerin yapılması bekleniyor. 27 Mart tarihinde de, bölgede görev yapmak üzere daha fazla personel çağrılması bekleniyor.

TAZMİNAT DÜZENLEMESİ YOLDA

Bölgedeki öğretmenler ve kamu personeli için afet tazminatı verilmesi konusu gündemdeki yerini koruyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların, Elazığ ve Van depremlerinde olduğu gibi deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlere ve diğer kamu personeline afet tazminatı vermeleri bekleniyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, yakın zamanda tazminat için düzenleme yapılması ve deprem bölgesinde görevli personele afet tazminatı ödenmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.