O İllerde Kısa Çalışma Ödeneği Süresi Uzatıldı!

O İllerde Kısa Çalışma Ödeneği Süresi Uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen bölgelerdeki iş yerlerinde uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 7 Ağustos'a kadar uzatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün duyurduğu müjde hayata geçti.

Erdoğan'ın verdiği güzel haber sonrasında yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen bölgelerdeki iş yerlerinde uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 7 Ağustos'a kadar uzatıldı.

Karara göre, 8 Mayıs ve öncesinde kısa çalışma başvurusunda bulunmuş olan iş yerlerinin, işverenlerin tekrar başvurması koşuluyla kısa çalışma ödeneği süresi 7 Ağustos'a kadar uzatılacak. Aynı işçiler için ve aynı şartları aşmamak koşuluyla, yeni bir uygunluk tespiti yapılmasına gerek olmaksızın, işverenler ve çalışanlar bu süreçte kısa çalışma ödeneğinden yararlanmaya devam edebilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.