Milyonların gözü bu toplantıda! Kabinenin masasında memur ve emeklilerin maaş artışları var

Milyonların gözü bu toplantıda! Kabinenin masasında memur ve emeklilerin maaş artışları var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün tüm bakanları topluyor. Kabinenin masasında birçok konu ile birlikte memur ve emeklilerin maaş artışları var.

Milyonların gözü bu toplantıda olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün öğleden sonra tüm bakanlarını topluyor.

Kabinenin masasında memur ve emeklilerin maaş artışları var

Kabinenin masasında olacak en önemli konulardan birisi, şu anda memur ve hükümet arasında devam eden 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde memur ve emeklilerin maaş artışları var. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'ın 2024 ve 2025 yıllarına dair memurlara teklif edilecek rakamları kabinede paylaşması bekleniyor. Memur maaş artışlarının yanında enflasyonun durumunun masada görüşülmesi bekleniyor.

Kabinenin görüşeceği diğer konular ise, Kıbrıs'ta son günlerde yaşanan kriz, Rusya Ukrayna savaşı sonrasında ortaya çıkan tahıl krizi konuları olacak.

Gençlere yönelik çalışmalar

Ayrıca Başkan Erdoğan, gençlere dönük vaatlerinden, gençlere 10 GB ücretsiz internet, yükseköğretimdeki öğrencilerin cep telefonu ve bilgisayarlarından vergi alınmaması gibi konuların çalışmaları da kabinenin gündeminde olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.