Milyonların beklediği kararın açıklanmasına saatler kaldı

Milyonların beklediği kararın açıklanmasına saatler kaldı
Milyonlarca vatandaşın gözü kulağı açıklanacak Ağustos ayı enflasyon verisine çevrildi. Milyonların beklediği kararın açıklanmasına saatler kaldı. İşte detaylar..

Milyonlarca vatandaşların Ocak ayında alacağı maaş zam oranının belirlenmesindeki en önemli faktör olan Ağustos ayı enflasyon verisi bugün TÜİK tarafından açıklanıyor.

Milyonların beklediği kararın açıklanmasına saatler kaldı

TÜİK tarafından açıklanacak Ağustos ayı enflasyon verisi milyonlarca memur ve emeklinin maaşlarına verilecek zam oranını etkileyecekken, vatandaşlar Ağustos enflasyon verisinin ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

TÜİK merakla beklenen Ağustos ayı enflasyon rakamlarını saat 10:00'da açıklayacak. Milyonların beklediği kararın açıklanmasına saatler kaldı.

Öte yandan ağustos ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 12 ekonomistin katılımıyla geçen gün yapılmıştı. Ankete göre, ekonomistlerin ağustos ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 7,32 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin ağustos ayı için enflasyon beklentileri, en düşük yüzde 2,40 ve en yüksek yüzde 9,20 aralığında yer aldı.