Memurun maaş zammının netleşeceği tarih belli oldu

Memurun maaş zammının netleşeceği tarih belli oldu

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin 2024 ve 2025 yıllarında maaşlarına alacakları zam oranının netleşeceği tarih belli oldu.

Memurların 2024 ve 2025 yıllarına dair maaş zamlarının belli olacağı tarih netleşti.

Memur Sen ile kamu işveren arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerimde anlaşma sağlanmayınca, memur sen hakem heyetinin kapısını çaldı.

11 kişiden oluşan heyet memurların 2024 ve 2025 yıllarına maaşlarına alacakları zam oranını belirleyeceği toplantılar başladı. Hakem heyetin dün itibariyle 2. toplantısını yaptı ve bu toplantının sonunda 3.toplantının tarihinde bugün olarak belirlendi.

hakem-heyeti-gecmiste-memur-maas-zammi-kararlarini-nasil-belirledi-h42241-241dc.jpg

Memurun maaş zammının netleşeceği tarih belli oldu

Hakem heyetinin toplantısında dün taraflar tekliflerini bir kez daha ilettiler. Kurul bugün 3.kez toplanacak ve teklifler müzakere edilecek. Hakem heyetinin 2024 ve 2025 memur maaş zamlarını belirlemesi için 31 Ağustos tarihine kadar süresi var, Bu sebeple kurulun memur maaş zamları konusunda kesin olan kararını Perşembe günü kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum