Memurun güncel maaş zam oranı yüzde 27,5 oldu!

Memurun güncel maaş zam oranı yüzde 27,5 oldu!

TÜİK tarafından Ağustos ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memurun güncel maaş zam oranı yüzde 27,5 oldu..

Milyonlarca çalışan kişinin merak içinde beklediği Ağustos ayı enflasyon rakamları bugün TÜİK tarafından yüzde 9,09 olarak açıklandı.

TÜİK tarafından resmi enflasyon rakamlarının duyurulmasıyla birlikte memurlar için daha şimdiden yüzde 12,5 oranında enflasyon farkı zammı oluştu.

Memurun güncel maaş zam oranı yüzde 27,5 oldu!

Öte yandan 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde memurlar hükümet arasında uzlaşı çıkmayınca, devreye hakem heyeti girdi ve Ocak 2024 için memur maaş zam oranını yüzde 15 olarak belirledi.

Memur maaşlarına verilecek yüzde 15 zam oranına ayrıca enflasyon ek zammı da uygulanacak. Memur maaşlarına uygulanacak enflasyon ek zammı ise şuan ki rakamlara göre yüzde 12,5 oldu. Buradan yola çıkarak memurun güncel maaş zam oranı yüzde 27,5 oldu. Önümüzdeki 4 ayın enflasyon verileri de yüzde 27,5 zam oranı üzerine eklenecek ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı ortaya çıkacak..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.