Memurların Temmuz Ayı Maaş Farkları 5 bin 500'ü bulacak

Memurların Temmuz Ayı Maaş Farkları 5 bin 500'ü bulacak

En düşük memur maaşının Temmuz ayında 22 bin lira olmasıyla birlikte, Temmuz ayında bazı memurlara ödenecek 14 günlük maaş farkı 5 bin 500'ü bulacak.

Memurların Temmuz Ayı Maaş Farkları 5 bin 500'ü bulacak

Memurlar merak içinde temmuz ayındaki maaş zam oranlarını içeren yasal düzenlemenin TBMM'ye gelmesini bekliyor.

Öte yandan Erdoğan'ın kesin açıklamasıyla birlikte Temmuz ayında en düşük memur maaşının da 22 bin lira olacağı kesinleşti. Bu durumda şu anda en düşük memur maaşı ise güncel olarak yaklaşık 11 bin lira civarında.

Şu anda güncel olarak 11 bin lira civarında olan en düşük memur maaşını 22 bin lira olmasıyla birlikte temmuz ayında en düşük memur maaşı alan memurlara ödenecek 14 günlük maaş farkı (1 - 14 Temmuz arası )tutarı da 5 bin 500 TL'yi bulacak.

14 günlük maaş farkı nasıl hesaplanır?

Maaş farkı hesaplaması Haziran ayı bordrosu ile Temmuz ayı bordrosu arasındaki fark 30'a bölünüp 14 ile çarpılarak bulunur.

Diğer yandan en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltilmesiyle birlikte, en düşük memur maaşı dışındaki memur maaşlarına yapılacak zam oranı yada seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı gibi hususlar yasal düzenlemenin TBMM'ye gelmesiyle netlik kazanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.