Memurları heyecanlandıran haber Memur-Sen den geldi: Bayram ikramiyesi talep edildi! Beklentileri kazanıma dönüştüreceği

Memurları heyecanlandıran haber Memur-Sen den geldi: Bayram ikramiyesi talep edildi! Beklentileri kazanıma dönüştüreceği

Memurları heyecanlandıran haber Memur-Sen den geldi: Bayram ikramiyesi talep edildi! Beklentileri kazanıma dönüştüreceği

3600 ek gösterge talebi uzun süredir kamu çalışanları tarafından dile getirilen bir talep. Bu talep, birçok kamu çalışanının maaşlarında önemli bir artış sağlayacak ve çalışanların ekonomik açıdan daha iyi durumda olmalarına yardımcı olacak. Bayram ikramiyesi talebi de benzer şekilde, çalışanların ekonomik olarak rahatlamalarını sağlayacak bir adım olarak görülüyor. Memur-Sen, bu taleplerin hayata geçirilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ve yetkililerle sürekli olarak görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca, kamu çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadelelerine devam edeceklerini de vurguladılar.

Kamuda çalışanların haklarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hem çalışanların hem de toplumun refahı için önemlidir. Bu nedenle, Memur-Sen’in talepleri dikkate alınarak, kamuda çalışanların haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik adımlar atılması büyük önem taşıyor.

3600 EK GÖSTERGEYE ÖNCELİK VERİLMELİ

memurlari-heyecanlandiran-haber-memur-sen-den-geldi-bayram-ikramiyesi-talep-edildi-beklentileri-1

Memur-Sen, TBMM'de görüşülen Torba Kanun teklifiyle ilgili yaptığı açıklamada, kamu görevlilerinin heyecanlandırılması gerektiğine vurgu yaptı. Açıklamada, kanun teklifiyle birlikte deprem afetinin yaralarının sarılması gerektiğine dikkat çekilirken, özellikle 1'inci dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi konusuna öncelik verilmesi gerektiği belirtildi. Konuyla ilgili olarak Memur-Sen, TBMM'de görüşülen Torba Kanun teklifi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kamu görevlilerinin beklentilerinin karşılanması ve haklarının korunması için gerekli adımların atılması için çaba gösteriliyor.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Memur-Sen, Torba Kanun içerisinde 1’inci dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge uygulamasının hayata geçirilmesi yanı sıra kamu görevlilerine bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini belirtti. Açıklamada, bayram ikramiyesi uygulamasının kamu görevlileri için rahatlatıcı nitelikte olacağına vurgu yapılarak, konunun Meclis sürecinde takipçisi olacakları ifade edildi. Memur-Sen, toplu sözleşme görüşmeleri ve Kamu Personeli Danışma Kurulları safhalarında da kamu görevlilerinin beklentilerini kazanıma dönüştürmek için çalışmalarını sürdürecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

41 Yorum