Memurlara büyükşehir tazminatı ödensin çıkışı geldi

Memurlara büyükşehir tazminatı ödensin çıkışı geldi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'den, özellikle büyükşehirlerde görev yapan memurlara büyükşehir tazminatı ödensin çıkışı geldi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, memur maaşları ve talepleri hakkında bir programda açıklamalarda bulundu. Kahveci, en düşük net memur maaşının belirlenen 22 bin TL'nin yetersiz olduğunu dile getirdi. Ayrıca, memurlara kira yardımı ve büyükşehir tazminatı ödenmesi gerektiğini söyledi. Kahveci, memurların maaşlarının yüzde 65'inden fazlasını kira ve gıda gibi temel ihtiyaçlara harcadıklarını belirtti.

Özellikle büyük şehirler ve sahil bölgelerinde memurların yaşam maliyetlerinin yüksek olduğunu ve bu nedenle çalışmayı tercih etmediklerini vurgulayan Kahveci, kamu çalışanlarına kira yardımı, ulaşım yardımı ve büyükşehir tazminatı gibi desteklerin sağlanması gerektiğini ifade etti. Aynı zamanda, İstanbul gibi büyük şehirler ile Anadolu'daki diğer iller arasındaki yaşam koşullarının farklı olduğunu ve bu nedenle sosyal yardımların yeniden hayata geçirilmesinin önemli olduğunu belirtti.

22 bin TL olarak belirlenen en düşük devlet memuru maaşının dolar bazında düşük olduğunu ve bu rakamın artırılması gerektiğini dile getiren Kahveci, enflasyon oranında yapılacak zamın alım gücünü artırmayacağını ve refah ücreti uygulamasının sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Kamu çalışanlarının ekonomik refahtan pay alması gerektiğini vurgulayan Kahveci, refah ücretinin önemli bir adım olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.