Memurlara bayram ikramiyesi konusunda karar çıktı

Memurlara bayram ikramiyesi konusunda karar çıktı

Memur maaş zammı ve bazı talepleri karara bağlamak için toplanan kamu hakem heyeti memurların bayram ikramiyesi talebini karara bağlandı. Memurlara bayram ikramiyesi konusunda karar çıktı

Memurlara bayram ikramiyesi konusunda karar çıktı

7.dönem toplu sözleşme masasında memurların olmazsa olması talepleri arasında yer dini bayramlarda ikramiye ödemesi talebi masada çözülmemişti.

Memur Sen hükümet ile uzlaşı sağlayamayınca genel zam oranı ve bazı talepleri hakem heyetine taşıdı. Hakem heyeti talepleri görüşmek ve karara bağlamak üzere dün 4. kez toplandı.

Gelen bilgilere göre, hakem heyeti dün yapılan toplantıda, memurların bayram ikramiyesi talebini karara bağladı. Edindiğimiz bilgilere göre, memurların dini bayramlarda ikramiye talepleri kamu hakem heyeti tarafından reddedildi.

Öte yandan hükümet memurlar için 2024 yılına ilişkin yüzde 15 + yüzde 10, 2025 yılı için ise yüzde 6 + yüzde 5 oranında zam teklif etmiş ancak memur sen bu teklifi kabul etmemişti.

Kamuajans

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.