Memurlara aylık 4.000 TL kira yardımı

Memurlara aylık 4.000 TL kira yardımı

TBMM'de memur ve emekli maaşlarına gelecek zam ile ilgili yasal düzenlemenin görüşmeleri devam ederken, Memurlara aylık 4.000 TL kira yardımı verilmesine dair teklif sunuldu..

Memur maaşlarına temmuz ayında gelecek olan yüzde 17,55 oransal ve 8 bin 77 seyyanen zam tutarı ile ilgili yasal düzenlemenin çalışmaları mecliste devam ederken, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Memurlara aylık 4.000 TL kira yardımı verilmesine dair kanun teklifi geldi.

Kanun teklifinin ilgili kısmı şu şekilde ;

Sonuç olarak, memurlarımızın yaşadığı bu olumsuz durumun aşılması için kamu kurumunda çalışan vatandaşlarımıza 4.000 TL kira yardımı yapılması bu kesime maddi açıdan bir nebze olsun nefes aldıracaktır.

MADDE GEREKÇELERİ:
MADDE 1- Kamu kurumlarında çalışan kişilere 4.000 TL kira yardımı yapılması ve bu tutann her yıl açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) oranında artırılması amaçlanmaktadır.
MADDE 2- Yürürlük maddesidir.
MADDE 3- Yürütme maddesidir.

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na 213 üncü maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki madde eklenmiştir.
"Kira yardımı:
MADDE 213/A- Merkezî yönetim kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler bünyesinde görev yapmakta olan devlet memurları ve sözleşmeli personele aylık net 4.000 Türk Lirası kira yardımı yapılır. Bu kira yardımı, her mali yılbaşında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan TÜFE'deki (Tüketici Fiyat Endeksi) bir önceki yılın aynı ayına göre değişim oranında artırılır.
Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Hazine ve Maliye Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile düzenlenir."


MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum