Memura yüzde 15 ek zam iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu!

Memura yüzde 15 ek zam iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu!

Yılın ilk iki ayına ilişkin enflasyon verisinin açıklanmasının ardından memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan temmuz zammı tahmin edilmeye çalışılırken bugün gündeme bomba gibi düşen bir ek zam iddiası gündeme geldi. İşte o iddiaya ilişkin ayrıntılar…

Sene başında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmış olan 6 aylık enflasyon verisine bağlı olarak yüzde 16,48’lik maaş zammını ceplerine koyan memurlar ve emekliler, hükümet yetkililerinin refah payı düzenlemesi neticesinde yüzde 13,52 oranında daha artışı hak ederek toplamda yüzde 30’luk zam ile yollarına devam ettiler. Yapılan maaş iyileştirmesi açıklandığı ilk an itibari ile yüzleri güldürürken sonrasında yükselmeye devam eden enflasyona bağlı olarak gündelik hayat şartlarının giderek ağırlaşması, zam oranının kısa bir süre içerisinde erimesine yol açarak hayal kırıklığının yaşanmasına sebep oldu.

Memurların ve emeklilerin maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zam oranının ardından gözler 2023 yılı temmuz ayı maaş zamlarına çevrildi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 3 Mart tarihinde yapmış olduğu açıklama ile senenin ilk iki ayına ilişkin enflasyon farkı belli olurken sosyal medyada maaş zamlarına yönelik çeşitli iddialar konuşulmaya başlandı. Memur ve emekli maaşlarına ek zam yapılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

YÜZDE 15’LİK EK ZAM İDDİASI!

memura-yuzde-15-ek-zam-iddiasi-cumhurbaskani-erdogana-sunuldu

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam için gözler temmuz ayına kadar açıklanacak olan enflasyon verilerine çevrilirken son birkaç gündür ek zam iddiaları ortalıkta dolaşmaya başladı. Sosyal medyada dönen bir habere göre memur ve emekli maaşlarına nisan ayında bir ek zam yansıtılacağı ve zam oranının da yüzde 15 civarında olacağı ileri sürüldü. Öyle ki bazı sosyal medya kullanıcıları ilgili teklifin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğunu ileri sürdü. Ancak resmi kaynaklar konu ile ilgili olarak henüz bir yalanlama ya da doğrulama açıklamasında bulunmadı.

YÜZDE 10’A ULAŞTI!

Yüzde 15’lik ek zam iddiası halen konuşulmaya devam edilirken Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2023 yılı enflasyon açıklamaları da araştırılmaya başlandı. Kamu kurumu ocak ayı enflasyonunu yüzde 6,65, şubat ayı enflasyonunu ise yüzde 3,15 olarak açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum