Memura müjde! Seyyanen yapılan artış güncellenecek

Memura müjde! Seyyanen yapılan artış güncellenecek
Temmuz maaşlarına yapılacak zam oranının belli olmasından sonra açıklama yapan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, maaş artışları sürecek mesajı verdi..

Milyonlarca memura temmuz ayında yapılacak zam oranı yüzde 17,55 ve 8 bin 77 seyyanen olarak yasalaşıyor.

Süreç devam ederken, memurlar için önemli bir açıklamada, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş'dan geldi.

Seyyanen yapılan artış bundan sonra yapılacak olan güncellemelerle beraber güncellenecektir

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, "Seyyanen yapılan artış bundan sonra yapılacak olan güncellemelerle beraber güncellenecektir" dedi. Muş: "Seyyanen yapılan artış bundan sonra yapılacak olan güncellemelerle beraber güncellenecektir, enflasyon içerisinde bir erimeye gidilmeyecektir, müsaade edilmeyecektir" açıklamasında bulundu.
TBMM Genel Kurulu'nda, memur maaşı ve emekli aylıklarının artırılmasını içeren teklifin görüşmelerinde konuşan Muş, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

para.jpg


Memur maaşlarına yapılan seyyanen zam ile ilgili bilgi veren Muş, "Yapılan bu 8 bin liralık oranın, 'giderek eriyeceği' şeklinde bir değerlendirmede bulunuldu.

Bu böyle değil, yapılan bu artışın 22 bin lira üzerinden yapılacağını ifade etmek isterim. Dolayısıyla, seyyanen yapılan artış bundan sonra yapılacak olan güncellemelerle beraber güncellenecektir, enflasyon içerisinde bir erimeye gidilmeyecektir, müsaade edilmeyecektir" açıklamasında bulundu.

Spekülasyona gerek yok

TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına ilişkin iddialar hakkında da konuşan Muş, "TÜİK enflasyon verisi açıkladığı zaman, beğenmediğimiz zaman kabul etmiyoruz ama başka veriler açıkladığı zaman hoşumuza gidiyorsa o verileri kullanıyoruz, böyle bir şey olamaz.

Açıkladığı rakamlar devletin resmî rakamlarıdır ve biz bunlara göre değerlendirme yapmak durumundayız ve bunun üzerinde farklı bir spekülasyona gitmeye gerek yoktur" ifadelerini kullandı.