Memura kira yardımı geliyor! Ancak belirli illerde

Memura kira yardımı geliyor! Ancak belirli illerde

Memurlar ile hükümet arasında toplu sözleşme görüşmeleri devam ederken, masada bulunan talepler arasında yer alan Memur kira yardımına hükümet tarafı olumlu yaklaşıyor ancak bazı illerde verilmesi üzerinden duruluyor. İşte memur kira yardımı detayları..

Memurlar ile hükümet arasında bir süredir yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde sona doğru geliniyor. Hükümet memurlar için ilk resmi teklifini yarın ki toplantıda yapacak.İkinci toplantı ise 17 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. 16 Ağustos'ta ise KESK, toplantının dikkat çekilmesi ve taleplerin vurgulanması amacıyla greve gitme kararı aldı. 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri'nde masaya yatırılan maddeler arasında yer alan memur kira yardımıyla ilgili kulis bilgileri sitemize geldi. Memur kira yardımı konusu hükümet tarafından olumlu bir yaklaşımla karşılanıyor, fakat bu yardımın bazı illerde verilip verilmemesi üzerine görüşmeler sürüyor. İşte memur kira yardımı ayrıntıları:

Hükümetin aynı zamanda memurların yüzde 110 zam talebine karşılık yüzde 70 oranında zam teklif edeceği gündeme düştü. Kira yardımı konusunda da hükümet olumlu bir tutum sergiliyor ve büyükşehirlerdeki kira artışlarının göz önüne alınarak kira yardımı yapılması düşünülüyor.

Memura kira yardımı geliyor! Ancak belirli illerde...

Kulis bilgilerine göre, hükümet kira artışlarının etkisini özellikle Antalya, İstanbul ve Ankara gibi illerde azaltmayı amaçlıyor. Bu illerde memurların korunmasına özel bir önem veriliyor ve bu konuda adım atılması planlanıyor.

Mevcut kiracılar, resmi olarak belirlenmiş yüzde 25 zam sınırı sebebiyle kira artışlarından en az etkileniyorlar. Ancak yeni bir ev arayışında olan veya başka bir şehre atanmış olan memurlar büyük zorluklarla karşılaşıyorlar. Bazı illerde, 15 bin TL'nin altında bir ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum