Memura "büyükşehir tazminatı" adı altında kira yardımı için çalışma var

Memura "büyükşehir tazminatı" adı altında kira yardımı için çalışma var

Memura "büyükşehir tazminatı" adı altında kira yardımı için çalışma var. İşte detaylar..

Seçim meydanlarının konuşulan konuları arasında yer alan ve 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde masaya gelen ancak, herhangi bir karar çıkmayan memura kira yardımı konusu henüz çözülmüş değil.

Özellikle büyükşehirlerde kira da oturan memurlar, zor günler geçirirken, bir kısmı ise başka illere tayin istemek zorunda kalıyor. Bu konu ile ilgili olarak Memur-Sen’in bünyesinde yer alan Eğitim Bir Sen İstanbul 6 No’lu Şube Başkanı İdris Şekerci'den önemli bir açıklama geldi.

Şekerci haberglobal.com.tr'ye toplu sözleşme masasında kira yardımının nasıl ele alındığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şekerci, “Kira yardımı büyükşehir tazminatı olarak masaya getirildi. Ancak bu durum hükümetin sıkı para politikasına kurban gitti, yerini bulamadı. Gündem oldu ama kabul edilmedi. Biz bunu her yerde gündeme getirmek suretiyle bu sorunun çözümü için uğraşmaya devam edeceğiz. Bu yeni bir kalem olduğu için ödeme sistematiği içerisinde yerini bulması lazım” dedi.

Memura "büyükşehir tazminatı" adı altında kira yardımı için çalışma var

Eğitim Bir Sen İstanbul 6 No’lu Şube Başkanı İdris Şekerci "büyükşehir tazminatı" adı altında kira yardımı için çalıştıklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum