Memur Sen, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile görüştü

Memur Sen, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek ile görüştü

Memur Sen heyeti, toplu sözleşme görüşmelerine 1 gün kala, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü. İşte detaylar..

Milyonlarca memur için kritik süreç bugün başlıyor. Saat 14:00 ilk toplantı yapılacak ve Memur Sen ile Çalışma Bakanlığı ilk görüşmelerini yapacak.

2024 ve 2025 yıllarında memurların maaşlarına alacakları zam oranının netlik kazanacağı 7.dönem toplu görüşmelerine 1 gün kala, Memur Sen heyeti Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan'ın da hazır bulunduğu ziyaretin ardından açıklama yapan Genel Başkan Ali Yalçın, "Rasyonel bir bakışla hazırladığımız 7. Dönem Toplu Sözleşme tekliflerimizin 6 milyonu aşan memur ve memur emeklisi için önemini Bakan Şimşek’e ilettik" dedi.

Sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin detayları paylaşan Yalçın, "Kamu personel sisteminde yaşanan sorunlar, emekli kamu görevlilerine yansıtılmayan ilave seyyanen ödeme ile ücret skalasında, gelir dağılımında ve vergi sisteminde adaleti sağlayacak diğer toplu sözleşme tekliflerimizi de gündeme getirdik. 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin kamu görevlilerinin emeğini ve alın terini önceleyecek, beklentilerini hayata geçirecek şekilde tamamlanması ve Türkiye Yüzyılı'na yakışacak şekilde sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum