Memur maaşına emekliye çalışana %50 zam açıklaması geldi

Memur maaşına emekliye çalışana %50 zam açıklaması geldi
Ekonomist Şenol Babuşçu'dan memur maaşına emekliye çalışana %50 zam açıklaması geldi

Memur ve emekli maaşlarına Ocak ayında yapılacak zam oranının doğrudan etkileyen Eylül ayı enflasyon rakamını TÜİK bugün duyurdu. TÜİK'in eylül ayı enflasyon rakamını resmi olarak açıklamasından sonra Ekonomist Şenol Babuşçu'dan önemli bir açıklama geldi.

Memur maaşına emekliye çalışana %50 zam geldi. Milyonlarca emekli ve memur Ocak ayında maaşlarına gelecek zam oranının netleşmesini beklerken, Ekonomist Şenol Babuşçu yerel seçimlerden önce ocak ayında asgari ücrete, emekliye, memura çok yüklü bir zam yapılacağını zam oranının ise en az yüzde 50 olacağını söyledi.

Memura Emekliye En Az Yüzde 50 Zam Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Sabır" sözlerini bir kez daha anımsatan ekonomist Babuşcu, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:

"Mart ayında yerel seçimler sonuçlanacak. Ardından nisan ayında acil ve sert tedbirler almaya başlayacaklar. Bu tedbirlerin etkilerinin görülmesi de üç ay sürer. Dolayısıyla haziran-temmuz gibi enflasyon düşüşe geçecektir. Yurttaş üç ay daha sabredecek. Üç ay sonra ocak ayında asgari ücrete, emekliye, memura çok yüklü bir zam yapılacak. En az yüzde 50 zam yapılır diye tahmin ediyorum. Bu yurttaşı iki ay rahat ettirir. Temmuz 2024 ve ocak 2025'te çok az zam yapılır hatta hiç yapılmayabilir."