Memur maaş zammının revize edilmesi açıklaması

Memur maaş zammının revize edilmesi açıklaması
Hakem heyetinin memur maaşlarına 2024 ve 2025 yılları için verdiği zam oranlarının revize edilmesi açıklaması geldi.

Memur maaş zammının revize edilmesi açıklaması

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin büyük umutlarla beklediği 7.dönem toplu sözleşme masasından anlaşma çıkmayınca, devreye hakem heyeti girdi kurul memur maaşlarına önümüzdeki 2 yıl içerisinde yapılacak zam oranlarını belirledi.

Kararın açıklanması ve Resmi Gazete 'de yayımlanmasından sonra,Büyük Birlik Partisi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 7. Toplu Sözleşme sürecinde memurlara verilen maaş zammını eleştirerek, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı zamlarına ilişkin hükümetin yeni bir çalışma yapmasını ve "en az tahmini enflasyon rakamlarının üzerinde bir teklif sunması" yönündeki görüşünü dile getirdi.
Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) tarafından konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklama ile Genel Başkan Mustafa Destici, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi'nde memurlarla ilgili alınan zam kararını değerlendirdi.

Genel Başkan Mustafa Destici, Hakem Kurulu'nın memur maaşına yaptığı zam kararının, memur ve memur emeklilerinin talep ve beklentilerini karşılamaktan uzak kaldığını, belirlenen zam oranlarının, Merkez Bankasının tahmini enflasyon beklentisi rakamlarının dahi altında olduğunu belirtti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Temennimiz hükümetimizin yeni bir çalışma yaparak en az tahmini enflasyon rakamlarının üzerinde, çalışan ve emeklilerimizi tatmin edecek bir teklif sunmasıdır" ifadelerini kullandı.