Memur Maaş zammı açıklandı! İşte memur maaşlarına yapılacak zam oranı

Memur Maaş zammı açıklandı! İşte memur maaşlarına yapılacak zam oranı

Memurların temmuz ayında maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Açıklanan teklife göre memur maaşlarına yüzde 17,55 oranında zam artı olarak 8 bin lira seyyanen zam verildi.

Memur Maaş zammı açıklandı

Memur maaşlarına temmuz ayında yapılacak zam oranı az önce açıklandı. Milyonların merak içinde beklediği Temmuz ayı maaş zam oranı açıklandı.

yüzde 17,55 + 8 bin seyyanen zam

TBMM'ye sunulan yasal düzenlemeye göre memur maaşlarına Temmuz ayından itibaren yüzde 17,55 oranında zam ve üzerine 8 bin lira seyyanen zam yapılacak.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, açıklamasında şunları kaydetti;

Teklifimiz ile tüm kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Temmuz 2023 tarihi ile 31 Aralık 2023 tarihler arasındaki dönem için enflasyon farkı dahil yapılması öngörülen artışa ilave olmak üzere seyyanen net 8 bin 77 liralık bir artışı öngörüyoruz.

ÖZETLE..

Kanun teklifi Meclis'e sunuldu, en düşük memur maaşı 22.017 TL olacak. 1 Temmuz itibarıyla memur maaşına enflasyon farkı dahil artışa ilave 8 bin 77 TL seyyanen zam olacak. Memurlar %17.55'lik zamma ek olarak seyyanen 8.077 TL zam alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.