Memur Kira Yardımı Düzenlemesini Bekliyor

Memur Kira Yardımı Düzenlemesini Bekliyor

Seçim öncesi meydanların en çok konuşulan konularından olan kira yardımı için yasal düzenlemeyi memur bekliyor.

Seçim meydanlarını ısıtan önemli konulardan olan memurlara kira yardımı ile ilgili olarak yasal düzenlemenin TBMM'ye gelmesi beklenmiyor.

Bayram sonrasında mesaiye yarın başlayacak olan TBMM'nin ilk işi temmuz ayında memurlara yapılacak maaş zam konusunu karara bağlamak olacak.

Memur Kira Yardımı Düzenlemesini Bekliyor

Öte yandan Hükümetin seçim öncesi vaatlerinden biri olan ''memurlara kira yardımı'' konusundaki detaylar henüz bilinmiyor. Lakin memur zam düzenlemesinin ardından ilerleyen haftalarda bu konu hakkında da adım atılması bekleniyor.

Memurun bu konuda bir nebze de olsa nefes alabilmesi için yapılması beklenen düzenlemede, metropollerde ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görev yapan memura ödemeler yapılacak.

Büyükşehir tazminatı, il ve ilçeye göre kira yardımları verilecek. Bunun yanı sıra öğretmen, polis gibi meslek grupları için özel lojman olanağı sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum