Mart ayı sosyal yardım ödemeleri hesaplara yattı! Herkes hesaplarını kontrol etsin!

Mart ayı sosyal yardım ödemeleri hesaplara yattı! Herkes hesaplarını kontrol etsin!

Aile Sosyal Destek Programı kapsamınca yapılan başvurunun ardından ödeme tarihleri merak edilmeye başlandı. Sosyal yardım ödemeleri kapsamında ev başına 850-1.250 TL arasında ödeme yapılacak.

Aile Destek Paketi başvurularının yapılmasının ardından Gözler Aile Destek Paketi ne zaman yatacağı sorusuna çevrildi.

SED ödemesi Mart 2023

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yaptığı açıklamaya göre, SED yardımı hak sahiplerinin hesaplara yattı. Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabı üzerinden Bakan Derya Yanık şu paylaşımı yaptı: ”İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarının temel gereksinimlerinin ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mart ayı içerisinde 582 milyon 692 bin TL SED ödemesi yaptık.” şeklinde bir açıklama yaptı.

SED yardım ödemeleri hak sahiplerince araştırılıyor. Bilindiği gibi Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı çocukların bakım ve desteklenmesi adına ihtiyaç sahibi ailelere belirlenen tarihlerde ödenecek. Mart ayı ortalarına gelinmesiyle ile birlikte SED ödemeleri takvimi gündemde yer aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan son dakika açıklaması geldi.

SED yardımı yattı mı?

Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarının gereksinimleri ve eğitim giderlerinin karşılanması amaçlıyla Mart ayı içinde 582 milyon 692 bin 272 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıldığını bildirdi.

Bakan Yanık çocuk politikalarının temelinin, aile bütünlüğünün korunması olduğunun altını çizdi. Bakan Yanık, bu kapsam içinde ihtiyaç sahibi ailelere çocukları adına Sosyal Ekonomik Destek verdiklerini ifade etti.


Bakan Yanık’tan açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamalarda: "Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL’ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL’ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL’ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL’ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL’ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.