Mart ayı memur maaşları erken mi yatacak? 9 gün detayı dikkat çekti!

Mart ayı memur maaşları erken mi yatacak? 9 gün detayı dikkat çekti!

Deprem felaketinin ardından öne çekilen maaş ödemeleri, mart ayının maaş döneminin yaklaşması ile birlikte tekrar konuşulmaya başlandı. Mart ayı memur ve emekli maaşlarının erken yatıp yatmayacağı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar…

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş ilinin iki farklı ilçesinde 9 saatlik ara ile meydana gelen yıkıcı depremler, 11 ili birden etkiledi. Kahramanmaraş ilinin yanı sıra Gaziantep’te ve Hatay’da da depremlerin meydana gelmesi, hali hazırda ağır olan tahribatların daha da ağırlaşmasına yol açtı. 1 ayı aşkın süredir ilgili deprem bölgelerinde hem enkaz kaldırma çalışmaları hem de yeniden inşa çalışmaları devam ederken depremzedeler için de çeşitli destek projeleri ortaya konuldu.

48 bini aşkın vatandaşın hayatını kaybetmiş olduğu yıkıcı depremlerin ardından ciddi oranlarda maddi kayıplar da kayda geçti. Ek olarak son birkaç gündür yine ilgili bölgelerde sel felaketinin yaşanmış olması, afetzedelerin yaralarını daha da kanattı. Bu noktada devletin nakit destekleri tekrar gündeme geldi. Deprem felaketinin hemen ardından emekli maaşı ve memur maaşı ödemelerini öne çeken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın mart ayı için de böyle bir karara imza atıp atmadığı merak konusu oldu. Mart ayı maaşlarının ne zaman yatacağını merak eden çalışanlar ve emekliler, konuya ilişkin araştırmalarını sıklaştırdı. Peki, mart ayı memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak?

MART AYI MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

mart-ayi-memur-maaslari-erken-mi-yatacak-9-gun-detayi-dikkat-cekti

Deprem felaketinin ardından açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışan pozisyonunda olan depremzedeler için kısa çalışma ödeneğinin devreye alındığını belirtmişti. Ayrıca felaket sebebi ile şubat ayı maaşlarının erken bir tarihte yatırılacağı da açıklanmıştı. Mart ayı maaş döneminin yaklaşması ile birlikte ödemelerin yine erken yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Ancak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konu ile ilgili olarak yeni bir açıklama yayımlamadı.

4 GÜN ERKEN YATIRILMIŞTI!

Şubat ayında yaşanan felaketten ötürü memurların ve emeklilerin maaşları öne çekilmişti. Maaş alış tarihlerine göre değişen tarihlerde hesaplara geçen ödemeler, yaklaşık olarak 4 gün erken yatırılmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.