Kamuya memur alımı devam etmeli

Kamuya memur alımı devam etmeli

Hazine ve Maliye Bakanlığının tasarruf tedbirleri kapsamında kamuya memur alımına kısıtlama getirmesine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün yaptığı açıklamada, kamuda uygulanacak tasarruf tedbirlerini duyurdu.

Bakanlığın uygulayacağı tedbirlerden birisi de kamu memur alımının sınırlandırılması oldu. Maliye, 3 yıl süre ile kamuya memur alımında sınırlama getirdi. Kurumlar 3 yıl süre ile bünyelerine sadece emekli olan personel kadar alım yapabilecek. Bu karara Kamu Birliği Konfederasyon Başkanı Osman Kaya'dan tepki geldi.

Kamu alımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kamu Birliği Konfederasyon Başkanı Osman Kaya, kamuya personel alımının kısıtlamaya gidilmeden devam etmesi ve memurların sosyo-ekonomik standartlarının düşürülmemesi gerektiğini söyledi.

Kamuya memur alımı devam etmeli

Kaya "Kamuya personel alımında kısıtlamaya gidilmeden ihtiyaca binaen alımların devam etmesini talebimizi bir kez daha yeniliyoruz" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.