Kamu memurlarına bayram ikramiyesi için tutar ve tarih verildi!

Kamu memurlarına bayram ikramiyesi için tutar ve tarih verildi!

''Memurlara ikramiye verilecek mi?'' sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılmaya devam edilirken memurlara verilmesi beklenen ikramiye ödemeleri ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Kamuda görev yapan milyonlarca memurun gündeminde yer alan konulardan birisi de ikramiye ödemesi oldu. Bu sene memurlara ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağı birçok kişi tarafından merak edilirken konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

''Memurlara ikramiye verilecek mi?'' sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılmaya devam edilirken memurlara verilmesi beklenen ikramiye ödemeleri ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Peki memurlara ikramiye verilecek mi? Memurlara ikramiye ödemesi yapılacak mı?

MEMURLARA İKRAMİYE VERİLECEK Mİ?

Kamuda bayram ikramiyesi verilmeyen kesim sadece memurlar kaldı. Memurlara bayram ikramiyesi verilmesi uzun süredir kamuoyunun gündeminde olsa da hala bu konuda henüz bir adım atılmadı.

Konu Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yeniden gündeme getirildi. Bayram ikramiye almayan tek kesim memurlar olurken memurlara bayram ikramiyesi ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan konuyla ilgili açıklamada bulunarak şu ifadelere yer verdi;

''Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Işıkhan , emeklilere verilen 2000 TL’lik bayram ikramiyesinin yükseltileceğini duyurdu. Dilerim kayda değer bir artış söz konusu olur. Ancak görevi başındaki memurlarımızın da ikramiye kapsamına alınması artık sağlanmalıdır. Yaklaşık 15 milyon vatandaşına bu ikramiyeyi verebilen bu ülkenin bütçesi, aktif çalışan memurlarımıza da ödemekle sarsılmaz! Gelin ayrımcılığa son verelim ve kamu hizmetini yürüten memurlarımıza da bayram ikramiyesi ödeyelim.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.