Kabine toplanıyor! Masada memur ve emekli maaş zamları var

Kabine toplanıyor! Masada memur ve emekli maaş zamları var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinesini Beştepe'de topluyor. Kabinenin masasında memur ve emekli maaş zamları var. İşte detaylar..

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak. Toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek ve öncelikli olarak ekonomi konusu ele alınacak. Asgari ücrete yapılacak zam aralığı ve deprem bölgesine yönelik çalışmalar da toplantıda yer alacak.

Yeni kabine üyeleri ikinci kez bir araya gelecek ve iç ve dış siyasetteki gelişmeler kabine toplantısında değerlendirilecek.

Ekonomi öncelikli gündem maddesi olarak belirlendi.

Toplantıda, ekonomideki gelişmelere odaklanılacak. Enflasyonla mücadele ve yüksek fiyatlarla mücadele için alınacak önlemler ele alınacak. Ayrıca memur ve emekli maaşlarına temmuz ayında yapılacak zam konusunda masada konuşulacak.

Ayrıca, asgari ücrete yapılacak zam konusu da toplantıda görüşülecek.

Afet bölgesi konusu da ele alınacak.

Depremden etkilenen 11 ilde afet konutlarının inşası devam ediyor. Toplamda 650 bin deprem konutu yapılması hedefleniyor.

Depremzedelere planlanandan daha önce konut teslimi için farklı stratejiler üzerinde duruluyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan çalışma da toplantıda değerlendirilecek.

Terörle mücadele ve dış politikadaki gelişmeler de kabine gündemini oluşturacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.