İslam Memiş uyardı! Yatırımcılar o 2 güne dikkat etsin! Gram altın, dolar, Bitcoin ve gümüşte hareketlilik var

İslam Memiş uyardı! Yatırımcılar o 2 güne dikkat etsin! Gram altın, dolar, Bitcoin ve gümüşte hareketlilik var

Ünlü ekonomist İslam Memiş, yatırımcılara haftalık veri akışlarına dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Gram altın, dolar, Bitcoin ve gümüş gibi yatırım araçlarında yaşanabilecek gelişmelere dikkat çeken uzman, piyasalarda önemli etkilere

İslam Memiş'in tahminlerine göre, dolar kuru haftaya yatay bir seyirle başlayacak. Ancak, ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararı sonrası doların değer kazanabileceğini belirtti. Gram altın için ise, bu hafta içinde ons altın fiyatlarındaki dalgalanmaların etkisiyle bir düşüş yaşanabileceğini söyledi. İslam Memiş, yatırımcıların bu hafta içindeki veri akışlarını yakından takip etmeleri ve piyasalardaki gelişmeleri iyi değerlendirmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

islam-memis-uyardi-yatirimcilar-o-2-gune-dikkat-etsin-gram-altin-dolar-bitcoin-ve-gumuste-harek

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların son dönemde gündeminde yer alan konulara dair uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Son dönemde üst üste gelen iflas haberleri ve piyasalarda yaşanan karışıklık, dolar endeksinin gerilemesine sebep oldu. Bu durumda ise altın başta olmak üzere birçok yatırım aracında yükseliş gözlendi. Yatırımcılar, 20 Mart haftasına yönelik beklentilerini belirlerken, büyük çıkışın devam edip etmeyeceği ve doların yeniden atağa geçip rakiplerini yok edip edemeyeceği konusunda tereddüt yaşıyorlar. İslam Memiş'in bu noktada yatırımcılara yaptığı uyarılar ve tahminleri ise oldukça önem kazanıyor. Ayrıca uzman ismin, gram altın, dolar, Bitcoin ve gümüş gibi yatırım araçlarındaki olası gelişmelere dair paylaştığı bilgiler de yatırımcılar için yol gösterici nitelikte.

2 GÜNE DİKKAT!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara önümüzdeki hafta dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Çünkü İngiltere ve Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkenin FED faiz kararlarına ilişkin açıklamalarda bulunacağı bir haftaya giriyoruz. Bu faiz kararlarına ek olarak, Euro Bölgesi'nde yapılacak olan konuşmalar da piyasaları yakından ilgilendiriyor. Memiş, çarşamba ve perşembe günlerine özellikle hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekerek, bu kararların piyasalarda büyük etkisi olacağını söylüyor. Perşembe gününden itibaren piyasalarda farklılıklar yaşanabileceğini belirten Memiş, yatırımcıların bu gelişmeleri yakından takip etmeleri ve stratejilerini buna göre oluşturmaları gerektiğini vurguluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.