İlkokul ortaokul lise öğrencileri için 10 günlük yeni tatil duyuruldu! MEB’den onay çıktı!

İlkokul ortaokul lise öğrencileri için 10 günlük yeni tatil duyuruldu! MEB’den onay çıktı!

Yaklaşık 20 milyon öğrenci ve 1.2 milyon öğretmen pazartesi günü itibariyle ders başı yaparken okulların yeniden 10 gün tatil edileceği açıklandı.

Tüm öğretmen ve öğrencileri yakından ilgilendiren bir son dakika duyurusu yapıldı. Milyonlarca öğretmen ve öğrenci için 2 haftalık tatil süresi sona ererken yüzleri gülümsetecek bir tatil haberi daha geldi.

Yaklaşık 20 milyon öğrenci ve 1.2 milyon öğretmen pazartesi günü itibariyle ders başı yaparken okulların yeniden 10 gün tatil edileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı 2 haftalık tatil süresi sona ererken ikinci dönem başladı.

OKULLARDA İKİNCİ DÖNEM TATİLLERİ BAŞLAYACAK

Okullar Pazartesi günü itibariyle yeniden başlarken okulların ikinci dönem içerisindeki tatilleri merak edildi. İkinci dönem takvimi birçok öğrenci ve öğretmen tarafından araştırma konusu oldu. Nisan ayında okulların 10 günlük tatil edilmesi beklendiği açıklandı.

Tatil ve izin günleri hem öğretmenler hem öğrenciler hem de veliler tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken okullarda ikinci dönemin başlamasıyla birlikte ikinci dönem izinleri merak konusu oldu.

İKİNCİ DÖNEM TOPLAM 10 GÜN TATİL OLACAK!

İlk olarak 31 Mart seçimleri sonrası 1 Nisan 2024 tarihinde okulların tatil edilmesi bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama gelmese de buna kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanı sıra Nisan ayında Ramazan bayramı tatili var. Seminer ve ara tatil dönemine denk gelen bayram tatili 9 gün olarak gerçekleşecek. Tüm bunların toplamında öğrencileri 10 günlük bir tatil bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.