Hükümet duyurdu: Ev Tadilatı İçin 70.000 TL Destek Verilecek! Başvuru Yapmak İçin Tıklayın!

Hükümet duyurdu: Ev Tadilatı İçin 70.000 TL Destek Verilecek! Başvuru Yapmak İçin Tıklayın!

Hükümet duyurdu: Ev Tadilatı İçin 70.000 TL Destek Verilecek! Başvuru Yapmak İçin Tıklayın! Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan korkunç iki depremde...

Hükümet duyurdu: Ev Tadilatı İçin 70.000 TL Destek Verilecek! Başvuru Yapmak İçin Tıklayın!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan korkunç iki depremde binlerce bina yıkılarak yerle bir oldu! Konuyla ilgili devlet destek yardımları için başvuruları başlattı! İşte detaylar…

Devlet destekleri açıklandı! Başvuru yapanlar için ev tadilatında 70 bin TL destek verecek! Asrın felaketi olarak adlandırılan iki korkunç depremde on binlerce kişi yıkılan enkazların altında kalarak hayatlarını kaybetti! Enkazdan kurutulan vatandaşlar ise evini, yurdunu, ailesini kaybetmekle baş başa kaldı! Bu kapsamda devlet elini taşın altına koyarak destek ödemeleri için başvuruları açıkladı!

EVİ YIKILAN VE HASARLI BİNALARA

Binlerce insanın dişinden tırnağından artırarak yıllarca biriktirmeye çalışıp yaptığı evler birkaç saniyede tuzla buz oldu! Binlerce insan annesini, babasını, çocuğunu ya da bir yakınını kaybetti, başlarını sokacak bir evleri bile kalmadı. Bu çerçevede devlet e-Devlet üzerinden destek ödemeleri için başvuruları başlattı! Devletin başlattığı sosyal destek kapsamında depremde evi yıkılmış ya da hasarlı binası olan vatandaşlar için 25 bin ile 70 bin TL arasında destek ödemesi sağlanacak.

DESTEK BAŞVURULARI İÇİN ŞARTLAR

Devletin başlattığı destek ödemelerinde vatandaşların şu şartları sağlıyor olması gerekmektedir:

  • Hanede yaşayan kişiler için net gelirin asgari ücretin üçte birinin altında olması,
  • Hane içerisinde engelli, yaşlı ya da tek ebeveyni bulunma şartının olması,
  • İhtiyaç sahibi olduğunu bir gelir belgesi ile kanıtlıyor olmak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.