Hakem Heyeti 2. toplantısını yaptı! Gözler çıkacak kararda

Hakem Heyeti 2. toplantısını yaptı! Gözler çıkacak kararda

Memur maaş zam oranına karar verecek olan hakem heyeti dün ikinci toplantısını yaptı. Gözler çıkacak kararda. Kurulun önümüzde günlerde yapacağı 3.toplantıda kararını açıklaması bekleniyor.

Milyonlarca memurun merak içinde beklediği Ocak ayı maaş zam oranı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Memur Sen geçtiğimiz günlerde teklif edilen zam oranını kabul etmemiş ve hakem heyetine resmi olarak başvuru yapmıştı. 11 kişiden oluşan hakem heyeti geçtiğimiz ilk kez toplanmış ve yol haritasını belirlemişti.

Hakem heyeti önümüzdeki günlerde kararını verecek

Bu kapsamda 11 kişilik kurulu bugün ikinci kez toplantı ve taraflar bir kez daha hakem kuruluna tekliflerini sundu. Hakem heyetinin önümüzdeki günlerde 3.kez toplanıp, memur maaş zam oranına karar vermesi ve bu kararı açıklaması bekleniyor.

Hükümetin teklifi kabul edilmedi

Öte yandan hükümet memurlara 2024 yılı için yüzde 15 + yüzde 10, 2025 yılı için ise yüzde 6 + yüzde 5 oranında zam teklifinde bulunmuş ancak yetkili sendika memur sen bu zam kararını kabul etmemiş ve hakem heyetine başvuru yapmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.