Gram altın yine rekor kırdı: Böyle bir yükseliş görülmedi! Herkes kuyumcuya koştu!

Gram altın yine rekor kırdı: Böyle bir yükseliş görülmedi! Herkes kuyumcuya koştu!

Ons altın fiyatı 2 bin 25 dolara kadar tırmanırken, gram altın da 1.252 TL'nin üzerine çıkarak rekor üstüne rekor kırdı. Yeni günün ilk saatlerinde de altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor..

Altın fiyatları, son haftalarda istikrarlı bir yükseliş trendi sergiliyor ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Dün ABD'de açıklanan verilerin ardından ons altın fiyatı 2 bin 25 dolara kadar tırmanarak yeni bir zirve yaparken, gram altın da bin 252 liranın üzerine çıkarak tarihi bir seviyeye ulaştı. Altının yükselişi, küresel ekonomik belirsizlikler ve yüksek enflasyon beklentileri nedeniyle devam ediyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası'nın faiz politikalarındaki belirsizlikler de altın fiyatlarını etkiliyor.

5 Nisan 2023 Çarşamba günü cumhuriyet altını 8.361,00 TL, tam altın 8.473,00 TL, yarım altın 4.154,00 TL ve çeyrek altın 2.080 TL'den işlem görüyor. Gram altın ise 498 TL seviyesinde bulunuyor. Ancak altın fiyatları her an değişebileceği için yatırımcıların güncel fiyatları takip etmesi önemli bir konu haline geliyor. Altın, yatırımcılar için güvenli liman olarak görülüyor ve birçok kişi tarafından yatırım amaçlı tercih ediliyor. Ancak yatırım yaparken risklerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

ALTIN ZİRVE YAPTI

gram-altin-yine-rekor-kirdi-boyle-bir-yukselis-gorulmedi-herkes-kuyumcuya-kostu (2)

Altın fiyatları, ABD ekonomisine ilişkin açıklanan veriler sonrasında hareketlenerek yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliş trendi sergileyen altın fiyatları, son olarak ons altındaki hareketlilikle birlikte yeni bir zirve yaptı. Ons altın fiyatı dün itibariyle 2 bin 25 dolara kadar yükselerek tarihi bir rekor kırdı. Bu yükselişin arkasındaki nedenler arasında, küresel ekonomik belirsizlikler ve yüksek enflasyon beklentileri yer alıyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası'nın faiz politikalarındaki belirsizlikler de altın fiyatlarını etkileyen önemli bir faktör. Gram altın fiyatları da ons altındaki yükselişle birlikte hızla yükselişini sürdürdü. Güne bin 984 dolar seviyesinden başlayan ons altın fiyatı, gün içinde en düşük bin 977 dolar en yüksek de 2 bin 25 dolar seviyesini gördü.

GRAM ALTIN UÇUŞA GEÇTİ

Ons altın, önceki gün 2 bin 25 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bu yükselişle birlikte gram altın fiyatları da tarihi zirvesine ulaştı. Gram altın, 5 Nisan 2023 Çarşamba günü 1224 liradan açılış yaptı. Gün içinde en düşük 1220 lira, en yüksek ise bin 252 lira seviyelerine kadar çıktı. Şu an itibariyle gram altın bin 249 liradan alıcı buluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.