Gizemli Bir Şirket ve Milyarderleri Yepyeni Bir Şehir İnşa Etmek İçin Buradaki Tüm Arazileri Alacak!

Gizemli Bir Şirket ve Milyarderleri Yepyeni Bir Şehir İnşa Etmek İçin Buradaki Tüm Arazileri Alacak!

Arazilerin tamamını topluyorlar. Yepyeni bir şehir görmemiz artık an meselesi, gizemli zengin ne yapmaya çalışıyor

Dünya genelinde ün kazanmış milyarderler ve gizemli bir şirket, büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Flannery Associates adlı gizemli şirket, sessiz sedasız arazi toplamaya başladı ve bu toplamalar Silikon Vadisi milyarderlerinin desteğiyle gerçekleşiyor. Şirket, Kaliforniya'nın kuzeyinde yeni bir şehir inşa etmek için binlerce dönümlük arazi satın alıyor.

Flannery Associates, Solano County'de bulunan tarım arazileri için 800 milyon dolar harcayarak dikkatleri üzerine çekti. Bu yatırımcılar arasında ise Marc Andreessen, Laurene Powell Jobs gibi Silikon Vadisi'nin tanınmış isimleri bulunuyor. Şirket, şu ana kadar Travis Hava Kuvvetleri Üssü civarında yaklaşık olaran 52.000 dönüm tarım alanı satın aldı.

Projeyi yöneten isimlerden biri olan Jan Sramek, Flannery'nin arkasındaki güçler arasında yer alıyor. Bu dev projenin destekçileri arasında Andreessen, Powell Jobs, Michael Moritz, Reid Hoffman gibi isimler bulunuyor. Flannery Associates'in ana şirketi olan 'California Forever', Solano County'deki şehir planlarına dair ilk görüntüleri paylaştı.

Silikon Vadisi Milyarderlerinin Desteğiyle Yeni Bir Şehir İnşa Ediliyor

Flannery Associates adlı şirketin öncülüğünde gerçekleşen bu büyük proje, Silikon Vadisi milyarderlerinin desteğiyle hayata geçiriliyor. Yeni şehir; güneş enerjisi çiftlikleri, sürdürülebilir mahalleler, yerel iş imkanları ve daha birçok özellikle tasarlanıyor. California Forever adlı ana şirket, projeyi gizli tutmanın kısa vadeli arazi spekülasyonlarından kaçınmanın en iyi yol olduğunu belirtiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.