Gazete, Hakem Kurulunun vereceği kararı açıkladı

Gazete, Hakem Kurulunun vereceği kararı açıkladı

Memurlarında 2024 ve 2025 yıllarına dair maaş zam kararının verilmesine saatler kala, ünlü gazete, Hakem Kurulunun vereceği kararı açıkladı

Memurlarında 2024 ve 2025 yıllarına dair maaş zam oranlarının belli olmasına saatler kala, ünlü gazete, Hakem Kurulunun vereceği kararı açıkladı.

Gazete, Hakem Kurulunun vereceği kararı açıkladı

Bilindiği gibi Memur Sen ile hükümet arasında yaklaşık 25 gündür yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde karar çıkmadı ve devreye hakem heyeti girdi. Hakem heyeti bugün resmi olarak kararını verecek ve karar kesin olacak. Peki memur maaş zam oranı ne kadar olacak?

Hükümetin teklif aynen kabul edilecek

yenişafak gazetesinin haberine göre 5'inci toplantı bugün saat 10.00'da Sayıştay Başkanlığı'nda yapılacak. Edinilen bilgilere göre kamu işveren ve Memur-Sen arasında konuşulan son teklif olan ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklifi revize edilmeyecek. Hakem Heyeti'nin vereceği karar bağlayıcı nitelik taşırken, toplantının bitmesinin ardından yazılı ya da sözlü bir açıklama bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.