Evlilik Kredisinin Kimler İçin Olduğunu Cumhurbaşkanı Bizzat Açıkladı!

Evlilik Kredisinin Kimler İçin Olduğunu Cumhurbaşkanı Bizzat Açıkladı!

Evlilik kredisiyle ilgili resmi açıklama yapıldı. Artık kimlerin bu krediyi alacağı netleşti. Başvuru ve şartları ve detaylar haberimizde

Önemli bir konu olan evlilik kredisi ile ilgili detaylar özellikle son zamanlarda sıklıkla merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise kabine toplantısından hemen sonra yapmış olduğu konuşma ile kredi müjdesini resmen tanıtmış oldu. Evlilik kredisi ile ilgili genel detaylar artık belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre evlenecek olan gençler için uygun şartlarda kredi meselesinin hazırlanacağı belirtildi. Buna göre kredinin en yakın zamanda büyük bir önemle hazırlanacağı ve daha sonrasında da gerçeğe dönüşeceği vurgusu yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kredi ile ilgili detayların ve şartların da bir sonraki kabine toplantısında tekrar belirlenip halka duyurulacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Duyurmuştu!

İlk olarak 5 Eylül tarihinde yapılan açıklamada evlenecek olan çiftlere kredi çalışması yapılacağına yönelik kararlar açıklanmıştı. Bununla beraber tam olarak belirlemelerin yapılmadığı ve belirleme için diğer kabineye kadar sürecin devam ettiği vurgulandı. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kredi ile ilgili net bir açıklama bulunmazken gereken detayların kabine toplantılarından sonra yapılacağı belirtildi. Henüz netlik kazanmayan bu krediyi Hazine ve Maliye Bakanlığı yürütecek. Kredi kapsamında yer alan tüm detaylar paylaşıldıktan sonra başvuru şartları ve tarihi netlik kazanacak.

Devlet tarafından zaman zaman yapılan bu tekliflerin özellikle aile kurmak isteyen gençleri birebir ilgilendirdiği görülmekte. Bunun için kolları sıvayan devlet büyükleri tarafından ilerleyen günlerde daha net bir açıklama yapılması bekleniyor.