Erdoğan'dan memur maaş zam kararına açıklama geldi!

Erdoğan'dan memur maaş zam kararına açıklama geldi!
Kabine sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, geçtiğimiz hafta hakem heyetinin verdiği karar ile birlikte belli olan memur maaş zam oranları hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan memur maaş zam kararına açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün beştepe'de gerçekleştirilen ve yaklaşık 4,5 saat süren kabine toplantısı sonrasında memur maaş zam oranları hakkında açıklamada bulundu.

Hakem heyetinin karar verdiği memur maaş zam oranlarına değinen Erdoğan, iktidarda oldukları süre içinde taviz vermedikleri prensiplerin başında, çalışanları enflasyona karşı koruma ilkesi bulunduğunu kaydeden Erdoğan, Hakem Kurulu'nun 2024 ve 2025 için memur maaşlarına dair verdiği kararla kamu görevlilerini enflasyona ezdirmeme hassasiyetinin burada da muhafaza edildiğini belirtti. Erdoğan, maaş artış oranlarının ve ek kazanımların da hayırlı olmasını diledi.

Öte yandan 7.dönem toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşı çıkmaması sebebiyle devreye giren hakem heyeti memur maaşları için yüzde 15 + yüzde 10 ve 2025 yılı için ise yüzde 6 +yüzde 5 oranında zam belirlemişti,