Erdoğan Duyurdu! Memur, Emekli ve Asgari Ücretlinin Refah Kayıpları Telafi Edilecek

Erdoğan Duyurdu!  Memur, Emekli ve Asgari Ücretlinin Refah Kayıpları Telafi Edilecek
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sonrasında balkon konuşması yapan Erdoğan konuşmasında refah payı zammına da değindi. Erdoğan, enflasyon sonrasında çalışanların refah kayıpları telafi edilecek açıklamasında bulundu..

Türkiye Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimlerini bu akşam tamamladı. YSK tarafından açıklanan kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

13. Cumhurbaşkanı olarak yeninde seçilen Erdoğan, ilk olarak İstanbul Kısıklı'da bir konuşma yaptı ve ardından Ankara Beştepe'de ki Cumhurbaşkanlığı sarayına geçti.

Memur, emekli ve Asgari Ücretlinin Refah Kayıpları Telafi Edilecek

Akşam saatlerinde ise, her seçim sonrasında gerçekleştirdiği balkon konuşmasını yaptı. Balkon konuşmasında birçok konuya değinen Erdoğan, konuşmasının bir kısmında son dönemlerde artan enflasyon karşısında çalışan memur, emekli ve asgari ücretli de oluşan refah kayıplarına değindi.

Erdoğan, son dönemlerde artan enflasyon karşısında çalışan memur, emekli ve asgari ücretli de oluşan refah kayıplarını acil olarak gidereceklerini duyurdu.

Erdoğan'ın refah kayıpları ile ilgili konuşmasında ki kesit şu şekilde ;

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

"Enflasyonun yol açtığı fiyat artışlarından kaynaklanan sıkıntıları gidermek, refah kayıplarını telafi etmek, önümüzdeki günlerin en acil konu başlığıdır…"

En düşük memur maaşı 22 bin liraya çıkıyor

Öte yandan cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi memurlara verdiği müjdede, Temmuz ayında en düşük memur maaşının enflasyonda farkı ve refah payı zammı ile 22 bin lira seviyesine yükseltileceğini duyurmuştu.