En düşük memur maaşına uygulanacak zam oranı tüm memur maaşlarına uygulansın

En düşük memur maaşına uygulanacak zam oranı tüm memur maaşlarına uygulansın
Temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesini yükseltilmesiyle birlikte, en düşük memur maaşına yapılan zam oranı yüzde 86 oranında olacak. Bu durumda en düşük memur maaşına uygulanacak zam oranı tüm memur maaşlarına uygulansın..

En düşük memur maaşına uygulanacak zam oranı tüm memur maaşlarına uygulansın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde katıldığı bir kongrede Temmuz ayında en düşük memur maaşının yapılacak tüm iyileştirmeler ile birlikte 22 bin lira seviyesine yükseleceğini duyurmuştu.

Erdoğan'ın verdiği bu müjde sonrasında milyonlarca memur, en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine yükseltilmesinden sonra, diğer memur maaşlarına ne kadar zam oranı gelecek merak etmeye başladı. Peki en düşük memur maaşı dışındaki memurların maaşlarına ne kadar gelecek?

Gerek hükümet gerekse Çalışma Bakanlığı, temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranının, enflasyon farkı, toplu sözleşmeden gelen hak ve refah payı zam oranının toplamı sonucu oluşacağını her seferinde dile getirirken, memurlar, temmuz ayında maaşlarına yapılacak zam oranının, en düşük memur maaşına yapılacak toplam zam oranı kadar olmasını istiyor.

En düşük memur maaşı alan memur sayısı Temmuz 'da artışa geçebilir

Diğer bir değişle şu anda 16 bin lira maaş alan bir memur, eğer en düşük memur maaşına gelen zam oranı kadar maaşına zam oranı almaz ise, Temmuz ayında şu anda 13 bin lira maaş alan en düşük memur ile aynı maaşı alacak. Yani en düşük memur maaşı alan memur sayısı Temmuz ayında artmış olacak.!!