En düşük memur maaşı 32 bin 300 TL oluyor

En düşük memur maaşı 32 bin 300 TL oluyor

Hakem heyeti tarafından verilen yüzde 15 ve enflasyon ek zammı ile birlikte Ocak ayında en düşük memur maaşı 32 bin 300 TL oluyor

En düşük memur maaşı 32 bin 300 TL oluyor

Hakem heyetinin 2024 Ocak ayı için memur maaş zam kararını duyurmasıyla birlikte, Ocak 2024 memur maaşları hesaplanmaya başladı.

Bilindiği gibi hakem heyeti 2024 Ocak ayı için memur maaşlarına yüzde 15 oranında zam kararı verdi. Ancak bu oran üzerine Temmuz Aralık ayları arasında ki enflasyon farkı da eklenecek ve nihai zam oranı ortaya çıkacak.

Öte yandan Merkez Bankasının beklentisine göre Ocak ayın memur maaşlarına enflasyon ek zammı olarak yaklaşık yüzde 25,6 oranında artış olacak. Bu oran üzerine toplu sözleşmeden gelen yüzde 15'lik zam eklendiğinde toplam zam oranı yüzde 41'e dayanıyor. Tüm bunlara ek olarak sendikaları memurlar ise normalde 3 ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesi aylık olarak 520 TL olarak ödenecek.

AA haberine göre tüm bu hesaplamalar ışığında aile yardımıyla birlikte en düşük memur maaşı 32 bin 300 TL oluyor.

İşte o hesaplama ;

aa.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.