Emeklileri üzen haber SGK uzmanından geldi: Makas daralıyor.. Milyonlarca kişinin sevinci yarıda kaldı..

Emeklileri üzen haber SGK uzmanından geldi: Makas daralıyor.. Milyonlarca kişinin sevinci yarıda kaldı..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir canlı yayında en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükseltildiği müjdesini verdi. Ancak SGK uzmanı Özgür Erdursun'dan yapılan kritik bir uyarı emeklileri endişelendirdi. Konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak

EYT düzenlemesi ile birlikte emeklilikle ilgili gündem süregelirken, emekli maaşlarına yönelik yapılan açıklamalar vatandaşların dikkatini çekiyor. Özellikle asgari ücret zammı sonrası, emeklilerin de zam talepleri gündeme gelmişti. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 7.500 TL olduğunu duyurmasının ardından, emeklilerin heyecanı kursağında kaldı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, vatandaşları uyararak, emekli maaşlarında değişiklik olup olmadığını kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.

Öte yandan, emekli maaşlarına yönelik yapılan açıklamaların ardından, vatandaşların dikkati banka promosyonlarına da çevrildi. Ekonomistler, emeklilerin banka promosyonlarından da yararlanabileceklerini belirtirken, bu konuda detaylı bilgi almak için bankalarla görüşülmesi gerektiğini vurguluyorlar. Emekli maaşı haberleri, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarında olası bir artışın yanı sıra, emeklilerin diğer taleplerinin de dikkate alınması bekleniyor.

MAAŞ ARTIŞI OLDU AMA..

emeklileri-uzen-haber-sgk-uzmanindan-geldi-makas-daraliyor-milyonlarca-kisinin-sevinci-yarida-k

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlarken ekonomiye dair önemli açıklamalar yaptı. Programda kendisine yöneltilen, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in emeklilere yönelik bir müjdesi vardı; en düşük emekli aylığının ve bayram ikramiyelerinin artırılması için bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Nasıl bir çalışma yapıldı ve asgari ücret için benzer bir düzenleme yapılacak mı ara dönemde?" şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi: "Ben buradan açıklamak istiyorum. Emeklilerle ilgili çalışmamızı tamamladık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte yaptık. Demek ki açıklamak bana kaldı. Şimdi çalışmayı tamamladığımız için ayrıca sunacaklar ama ben bu akşam buradan güzel bir müjde vermek istiyorum. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 TL olarak belirledik. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

SGK UZMANINDAN EMEKLİLERİ ÜZEN AÇIKLAMA

Milyonlarca emekli, en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükseltilmesi müjdesini aldıktan sonra bu zammın kendilerine de yansıyıp yansımayacağını araştırmaya başladılar. Ancak Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, tüm emeklilerin bu zamdan faydalanamayacağı konusunda önemli bir açıklama yaptı ve emeklilere kötü haberi verdi. Erdursun, bu zamın sadece belirli emeklileri kapsayacağını ve umarım tüm emeklilere yapılması için kamuoyunda bir baskı oluşacağını söyledi. Ayrıca Erdursun, en düşük emekli aylığının yüzde 58 oranında artırıldığını belirterek, bu makasın daralması gerektiğini vurguladı.