Emeklileri sevindirecek haber gündeme bomba gibi düştü: Yeni bir zam daha mı geliyor? En düşük emekli maaşı 8500 TL mi o

Emeklileri sevindirecek haber gündeme bomba gibi düştü: Yeni bir zam daha mı geliyor? En düşük emekli maaşı 8500 TL mi o

Hükümetin en düşük emekli aylığını 7500 liraya yükseltme kararının ardından muhalefet cephesinden tepkiler yükseliyor. CHP sözcüsü Faik Öztrak, en düşük emekli aylığının 7500 lira olmasının yeterli olmadığını belirterek, iktidara geldiklerinde en düşük

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi AK Parti, bir dizi yeni karar ve icraatlar açıkladı. Asgari ücretin 8 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından, EYT düzenlemesi, en düşük emekli aylığının 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya çıkarılması ve emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması gibi kararlar alındı. Bu gelişmelerin ardından muhalefet de söz konusu konularda vaatlerini açıklamaya başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılacağı yani 8 bin 500 liraya yükseltileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Bu vaadin yanı sıra muhalefet partileri, asgari ücretin daha da yükseltilmesi, EYT mağdurlarının haklarının verilmesi ve emeklilerin maaş ve ikramiyelerinin artırılması yönünde de taleplerini dile getiriyorlar.

SEÇİM ÖNCESİ ET İTHALATI YAPILIYOR..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, yaklaşan seçim öncesi et fiyatlarının artmasına dikkat çekti. Öztrak, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 500 bin baş sığır ithalatı için ilan verdiğini söyleyerek, her seçim öncesi canlı hayvan ve et ithalatına hız verildiğine vurgu yaptı. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 1 milyar 755 milyon dolarlık canlı hayvan ithalatı yapıldığını hatırlatan Öztrak, son 20 yılda yapılan canlı hayvan ve et ithalatının 9 milyar 495 milyon dolara ulaştığını belirtti. Deprem bölgesindeki besicilere yeterli yem desteğinin verilmediğine, ancak ithal etlerin millete satıldığına dikkat çeken Öztrak, ithal edilen etlerin ramazanda da millete satıldığını ifade etti. Öztrak, sonrasında ise "gelsin yerlilik, gelsin millilik" edebiyatlarının yapıldığına dikkat çekti.

İKTİDAR OLMADAN DEDİKLERİNİ YAPTIRIYOR

emeklileri-sevindirecek-haber-gundeme-bomba-gibi-dustu-yeni-bir-zam-daha-mi-geliyor-en-dusuk-em (2)

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, hükümetin kendi projelerini hayata geçirdiği eleştirilerinde bulunarak "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu henüz iktidar olmadan önce hükumete tüm önerilerini kabul ettiren lider olarak tarihe geçti. Gençlerin de dediği gibi, 'Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Erdoğan yapar'. Örneğin, Kemal Kılıçdaroğlu 'Emekliye bayramlarda iki ikramiye' dedi, Erdoğan da bunu hayata geçirdi. En son olarak Kemal Kılıçdaroğlu, 'En düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine çıkarılmalı' dedi ve Erdoğan da bu talebi yerine getirerek en düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltti" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.