Emeklilere Cumhuriyet Bayramında 2 Kere Sevinecek! Müjdeyi Tüm Kanallar Son Dakika Olarak Verdi

Emeklilere Cumhuriyet Bayramında 2 Kere Sevinecek! Müjdeyi Tüm Kanallar Son Dakika Olarak Verdi

Emeklilerin beklediği haber geldi. Cumhuriyet Bayramı'nda Bayrakları daha bir coşkuyla asacaksınız

On binlerce emeklinin gözü gelecek ek zam çalışmalarının sonucunda. Emeklilerin ellerini rahatlatmak isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan güzel haber. Haber kulislerinde gelen bilgilere göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel emekliler için ek zam detayları paylaşıldı.

Maddi konuda zorluk çeken emeklilerin yüklerini hafifletmek için hükümet çalışmalarını hızla sürdürmekte. Emekliler için Temmuz ayında yüzde 25’lik zam emekliyi memnun etmeyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşlarını iyileştirme kararı vermişti. Geçen haftalarda Cumhurbaşkanı açıklamalarında şunları söylemişti; Memurlarımız için zam yapılırken, emekliler için yapılmaması kabul edilir gibi değil.

Emeklilerin de yüzünü güldürecek haberlerimiz olacak”. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli daha önceden emekliler için ek zam isteğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirmişti. Yapılacak olan emekliye ek zam ne kadar olacak? Haber kulislerinde gezinen konuşmalara göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel olarak verilmesi planlanan emekliye ek zam haberi paylaşıldı.

Emekli maaşlarının en düşüğü 10.000 TL üzeri olacak

29 Ekim Cumhuriyet sebebi ile tüm emeklilere hediye verilebilir. 5.000 TL hediye verilmesi planlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet için özel olarak verilen bir hediye olacak. Bu bir ara zam olmayacak. Cumhuriyet hediyesi olacak. En düşük emekli maaşı 7.500 TL’den 10.000 TL’ye çıkabilir. Herkesin gözü kulağı Ekim ayında yapılacak olan maaş iyileştirmesinde.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.