Emekli maaş zammında iyileştirme yapılacak

Emekli maaş zammında iyileştirme yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklanan memur maaş zamları sonrasında emekli maaş zammında iyileştirme yapılacağını duyurdu.

Memurlara temmuz ayında yapılacak maaş zammı yüzde 17,55 ve 8 bin seyyanen zam kararı ardından emekli vatandaşlar kendilerine verilen enflasyon zammından pek memnun kalmadı.

Memurlara yapılan refah payı zammı emekliye verilmeyince emekli vatandaşlardan tepkiler gecikmedi. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bugün emekli vatandaşları sevindiren haber geldi.

Emekli maaş zammında iyileştirme yapılacak

Bugün açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarında iyileştirme yapılacağını ve gerekli çalışmalara başlanması için bakanlara talimat verdiğini söyledi.

Memur zammı mecliste yarın görüşülecek

Öte yandan en düşük memur maaşının 22 bine çıkarılması, diğer memurların maaşlarını yüzde 17,55 ve 8 bin seyyanen zam yapılmasına imkan tanıyan yasal düzenleme yarın mecliste görüşülecek. İlgili yasal düzenlemenin jet hızıyla meclisten geçmesinden sonra Erdoğan'ın onayına sunulması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum