Ek Ödemeli Maaş ve Ara Zam Belli Oldu! Emeklilerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi!

Ek Ödemeli Maaş ve Ara Zam Belli Oldu! Emeklilerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi!

Emeklilerin uzun süreden beri beklediği maaş zammı konusu sonunda tatlıya bağlandı. Kim ne kadar maaş alacak?

7.Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşme süreci devam etmektedir. Emekliler verilecek olan haberi dört gözle beklemektedir. Akıllarda ki sorular ise emekli maaşına ne kadar zam yapılacak, ara zam yapılacak mı? Detaylar burada...

Herkesin merakla beklediği emekliye zam konusu ile ilgili gözler hakem heyetinde. Yapılacak olan toplu sözleşme zammı, evde bakım,65 yaş, memur, engelli, emekli gibi birçok kişiyi etkileyecek. Ayrıca emekliye yüzde 4 ek ödeme düşünülüyor.

Emekliler için zam yolda

Bir habere göre bütçede yol haritası ve Orta Vadeli Plan temelinin atılması belli olur olmaz emeklilerin beklediği zam oranı için çalışmalar yapılmaya başlandı. Erdoğan’ın talimatı ile emekli maaşları için iki Bakanlık çalışmalarını devam ettiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapılan çalışmaların yıl sonunda sonuç vereceğini açıkladı.

Merakla beklenen toplu sözleşme için geri sayım başladı

Birçok emeklinin beklediği toplu sözleşme zammı için yapılan çalışmaların sonuna gelindi. Önümüzdeki 2 gün içinde bir açıklama yapılacağı bekleniyor. 11 kişiden oluşan Hakem Heyeti, toplu sözleşme zammı için 31 Ağustos tarihinde karat verecek. Verilen karara itirazlar kapalı olacak. Yapılacak olan zam 8,4 milyon kişiyi etkileyecek.

Beklenen zam ile en düşük emekli maaşı 10 bin TL olacak

Zamlarla beraber sırası ile emekli maaşları 3.500, 5,500 ve şimdi 7,500 TL şimdi gelecek zam ile en düşük maaşların 10,000 TL olacağı düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.