Ek MTV silmek için yapılması gerekenler belli oldu

Ek MTV silmek için yapılması gerekenler belli oldu

Geçtiğimiz aylarda getirilen Ek MTV'lerden deprem bölgesinde yaşayan kişilerin muaf olacağı açıklanmıştı. Peki deprem bölgesindeki araçların ek MTV'sini silmek için yapılması gerekenler neler? İşte detaylar..

Yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında, bölgenin kalkınması için bir kereye mahsus tüm araçlara ek MTV vergisi getirilmişti.

Daha sonra açıklanan detaylarda, deprem bölgesinde bulunan araçların ek MTV'den muaf olacağı açıklandı. Peki deprem bölgesindeki araçların ek MTV'sini silmek için yapılması gerekenler neler?

Deprem bölgesinde deprem tarihinde kayıtlı taşıtların sahipleri ile deprem nedeniyle yıkılan veya ağır ya da orta hasarlı hale gelen binaların sahipleri ve deprem nedeniyle eşi veya birinci derece kan hısımlarından birini kaybeden kişiler ek MTV ödemeyecek.

Ek MTV silme işlemleri nasıl yapılacak?

Adım adım aşağıdaki işlemleri tamamlayarak ek MTV silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

- İnteraktif vergi dairesine E-DEVLET şifresiyle giriniz

- İnteraktif Vergi Dairesi arama kısmına(SAĞ ÜST) GENEL AMAÇLI DİLEKÇE yaz, tıkla.

- Tüm vergi dairelerini seç. Oradan plakanın ilini seç. Plakanın bağlı olduğu vergi dairesini seç.

- xx yyyy zz plakalı aracımdan dolayı dairenizde kayıtlıyım. plakama Ek MTV tahakkuk ettirilmiştir. Deprem bölgesinde ikamet ediyor olmam nedeniyle mağdur durumdayım. Bundan dolayı EK MTV nin silinmesini istiyorum. Gereğini arz ederim.

- Açılan bölüme telefon numarası yaz. Gelen şifreyi ekrana yaz, KAYDET.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.