Dünya Dolar’dan Kurtuluyor! Yeni Para Birimine Türkiye’de Dahil Olacak mı?

Dünya Dolar’dan Kurtuluyor! Yeni Para Birimine Türkiye’de Dahil Olacak mı?
Dolar tüm dünyayı esir almış durumda, fakat tüm dünyayı kurtaracak müjde sonunda geldi. Türkiye yeni para birimine katılacak mı?

Son zamanlarda dolar etkisini kaybederken ABD için bir vuruş daha anıyor. Küresel ekonomiyi belirlemek isteyen BRICS ile beraber yapılması planlanıyor. Bu organizasyon için Türkiye de davet edildi.

Liu basın mensupları karşısında Türkiye – Çin ilişkileri hakkında değerlendirmeler yaptı. Kovid-19 sebebi ile tedbirler alan Çin, 8 Ocak’ta tedbirlerin kaldırılması talimatını verdi. Türkiye ve Çin arasında iş birliği isteklerini dile getirdiler. Yaşadığımız 6 Şubat depremlerinde Çin’in yardımları iki ülke arasında dostluk var olduğunu gösterir dedi.

Depremde yıkılan evlerden sonra inşa aşamasında ellerinden geleni yapabileceklerini söyleyen Çin, 28 Mayıs seçimlerinden sonra Erdoğan’a tebrik mesajı gönderdiler. Türkiye ile arasındaki ilişkilere önem verdiğini göstermiş oldular.

Dolar Tarih Oluyor!

Vang Yi’nin Türkiye’ye gerçekleştirmiş olduğu ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı görüşme yaptığını ve Fidan ile kapsamlı bir konuşma yapıldığını söyledi.

Çin ve Türkiye arasındaki ilişkileri iyileştirme konusunda çalışmalar yapıldığını söyleyen Liu, “iki ülke arasındaki iş birliğini artırmak uluslararası toplum dahil herkes için önemli” dedi.

Türkiye ile aralarındaki ilişkinin daha kuvvetli olması gerektiğini söyleyen Lui, Çin ekonomisinin yeniden canlılık kazandığını ve her şeyin normale döndüğünü söyledi.

Türkiye’yi diplomatik duruşu için tebrik ettiklerini ve Çin ile aralarında sorunun çözüme ulaştırılmasının önemli olduğunu söylediler. Uluslararası gıda güvenliği için beraber koruyabileceklerini söylediler. Türkiye ile diyaloğu güçlendirmek istediğini belirten Çin sorunların çözümü için hazırız dedi.