Dev bankaların iflasları gündemi karıştırdı! 6 önemli kurum altın tahminlerini revize etti!

Dev bankaların iflasları gündemi karıştırdı! 6 önemli kurum altın tahminlerini revize etti!

İflasları açıklanan 3 dev Amerikan bankasının ardından para piyasaları ve altın piyasası hareketlendi. Bin 900 dolar seviyesini aşan ons altının ardından 6 önemli kurumdan şaşırtan bir hamle geldi. Kurumların sene sonu altın tahminlerini

Küresel çapta etkili olan gelişmeler ile gündeme gelen Amerika, son on günlük süreç içerisinde hem döviz kurlarının hem de altın fiyatlarının yönlerini değiştirdi. Geçtiğimiz haftaya kadar bin 100 TL’nin altına meyleden gram altın, Amerikan bankalarının iflas haberlerinin ardından yükselişe geçti. Ayrıca dolar ve euro kurlarında da yükselen grafikler kayda geçmeye başladı.

Amerika’da hizmet veren 3 dev bankanın şaşkınlık yaratan iflas haberleri, Avrupa piyasalarında da yankı uyandırdı. İtalyan dev bankanın hisse senedi değerlerinin gerilemiş olması paniğe yol açarken altın fiyatlarında da ciddi yükselişler oluşmaya başladı. Ons altının güçlenmesi ile birlikte 6 önemli kurum sene sonu altın tahminlerini revize etmiş olduklarını duyurdu.

BİR HAFTADA 120 DOLARLIK YÜKSELİŞ!

dev-bankalarin-iflaslari-gundemi-karistirdi-6-onemli-kurum-altin-tahminlerini-revize-etti

Başta Silicon Valley Bank olmak üzere toplamda 3 Amerikan bankasının iflas ettiklerinin açıklanmış olması, altın fiyatlarında yukarı yönlü grafiklerin oluşmasına neden oldu. Son bir haftada 120 dolar artan ons altın, diğer altın türlerinin fiyatlandırılmasında da etkili oldu. Bin 943 dolar seviyesini aşan ons altının ardından 6 kurumdan altın tahminlerine ilişkin yeni açıklamalar geldi.

2 BİN DOLARI AŞAN TAHMİNLER AÇIKLANDI!

Ons altının bin 800 dolar seviyelerinden bin 940 dolar seviyelerine kadar yükselmiş olması, sene sonu altın tahminlerinin de güncellenmesine yol açtı. 6 kurumdan gelen revize açıklamaları şok etkisi yarattı.

Wallet Investor ve StoneX Metals, 2023 yılı ons altın tahminlerini 2 bin doların üzerinde açıkladı. ABN- Amro Group’un ons altın tahmini bin 900 dolar, TDSecurities’in bin 925 dolar, Natixis’in bin 830 dolar ve Citigroup’un bin 900 dolar olarak kayda geçti.

2 bin doları aşan sene sonu ons altın tahminleri, piyasada endişe halinin hakim olmasına sebep oldu. FED’in bu tahminler karşısında nasıl bir faiz kararı vereceği ise merak edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.