Cumhurbaşkanı yarın maaş zamlarıyla ilgili olarak açıklama yapacak

Cumhurbaşkanı yarın maaş zamlarıyla ilgili olarak açıklama yapacak

Kamu işçilerine yapılan yüzde 45 maaş zammı sonrasında memurlardan temmuz öncesi zam ısrarları devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın maaş zamlarıyla ilgili olarak açıklama yapacağı öğrenildi.

Uzun süredir devam eden işçi hükümet arasında ki maaş zam pazarlığı dün anlaşma ile sonuçlandı. Sayıları 700 bini bulan kamu işçilerinin maaşlarına yüzde 45 zam yapıldı ve en düşük işçi maaşı 15 bine çıkarıldı.

Bu haber kamu işçileri tarafından sevinç içinde karşılanırken, memurlar da aynı zam oranının kendilerine temmuz öncesinde yapılmasını talep etti.

En düşük işçi maaşının bir çok memurun maaşını geçmesi sonrasında memur sendikaları başta olmak üzere tüm memurlar maaşlarına temmuz öncesi zam taleplerini yineledi. Sosyal medya üzerinden çeşitli hastagler ile binlerce memur paylaşımda bulunurken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den memurları ilgilendiren önemli açıklamalar geldi. Bakan Bilgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında memurlara yapılacak zam oranının kamu işçilerine yapılan zammın gerisinde kalmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı yarın maaş zamlarıyla ilgili olarak açıklama yapacak

Ayrıca Bakan Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın HAK-İŞ'in kongresine katılacağını ve burada önemli açıklamalarda bulunacağını duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.