Cumhurbaşkanı Kabinesini Topluyor! Masa memur maaş zamları var

Cumhurbaşkanı Kabinesini Topluyor! Masa memur maaş zamları var

Kabine yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplanıyor. Kabinenin masasında ki önemli konulardan birisi de memur maaş zamları konusu olacak..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağan kabine toplantısını yarın yapıyor. Tüm Bakanların hazır olarak katılacağı kabinenin masasında önemli konular bulunuyor. Masada şu anda devam eden ve memur maaşlarına 2024 ve 2025 yıllarında gelecek zam oranlarının belli olacağı 7 . dönem toplu sözleşme görüşmelerinin akıbetinin de konuşulması bekleniyor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Pazartesi günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak. Kabine'nin gündeminde kritik konular yer alırken, en önemli başlıklar arasında Tahıl Koridoru'nun geleceği ve dış yatırım odaklı ekonomi planı olacak.

Tahıl koridoru krizi masada görüşülecek

Yeni haftada Kabine, dış politika gündemiyle toplanacak. Başkan Erdoğan Putin'le yaptığı telefon görüşmesinin şifrelerini Kabine ile paylaşacak. Sorunun çözümü için sunulan öneriler ve onların nasıl hayata geçirileceği görüşülecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan siyaset mesaisine pazartesi günü Kabine Toplantısı ile devam edecek. Rusya-Ukrayna Savaşı, rafa kaldırılan tahıl koridoru ve Putin'in olası Türkiye ziyareti değerlendirilecek.

Dış yatırım odalı ekonomi planı görüşülecek.

Ekonomi de Kabine'nin önemli başlıklarından biri olacak. ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla yapılan toplantıya katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, toplantı çıktılarını Kabine üyeleriyle paylaşacak.

Dış yatırımcıları Türkiye'ye çekmeye yönelik yürütülen ekonomi yönetiminin geldiği noktayı paylaşacak.

Merkez Bankası'nın artan döviz rezervi de bu kapsamda ele alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum