Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan'dan Memur Zammıyla İlgili Şok Açıklama!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan'dan Memur Zammıyla İlgili Şok Açıklama!
Beklenen memur zammıyla alakalı yeni bir açıklama geldi. Şok açıklamayı duyan memur ve emekliler ne gibi bir son değerlendirme yaptı?

Vedat Işıkhan, “Memur ve memur emeklileri zammı süreci yarın son bulacak, zam kararı Hakem heyetinin taktirinde” ifadesinin kullandı.

Ak partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bugüne kadar hiçbir işçiyi, devlet görevlisini, çalışanı, emekliyi ülke genelinde yaşanan enflasyona ezdirmediğini, bundan sonrasında da ezdirmeyeceğini dile getiren Bakanı Vedat Işıkhan, “zam konusunda Hakem Heyeti’nin alacağı kararda nihai karardır. Uzlaşma sağladığımız 34q maaşı komu çalışanları ve hizmet kolları için önemli haklar sağlamış olduk. Bundan sonrasında da bütün çalışmalarımızı yaşanan enflasyon sorununa karşıda korumaya devam edeceğiz” diyerek bilgi verdi.

Son kez yarın kurul toplanıyor

Kurul mali hakları görüşmek için yarın son defa toplanacak, söz konusu olan bu toplantıda da memur maaşlarıyla memur emeklilerinin maaşlarına 2024 ila 2024 senelerinde yapılacak zam miktarları karşılaştırılacak.

Toplantıda alınacak kurul kararı kesin olacak ve itiraz edilemeyecek.

Zamlar için Kamu İşveren Heyeti, 14 Ağustos’ta verdikleri ilk tekliflerinde 2024 senesini ilk 6 ayının %14, ikici 6 ayında %9, 2025 sesinin ilk 6 ayında %6 ve ikinci 6 ayında ise %5 zam teklifinde bulundular. 17 Ağustos’ta yapılan teklifte ise 2024 senesinin ilk yarısında %15, ikinci yarısında ise %10, 2025 senesinin ilk yarısında %6, ikinci yarısında da %5 olarak zam oranlarını revize etmişlerdi.