Çalışma Bakanı Duyurdu! En Düşük Memur Maaşı 33 bin lira olacak

Çalışma Bakanı Duyurdu! En Düşük Memur Maaşı 33 bin lira olacak

Temmuz ayında yapılan yüzde 80 zam ile 22 bin liraya çıkarılan en düşük memur maaşı, Ocak ayında gelecek yüzde 50 zam ile birlikte 33 bin liraya çıkacak..

Temmuz ayında yapılan yüzde 80 zam ile 13 bin liradan, 22 bin liraya çıkarılan en düşük memur maaşına Ocak ayında da yüksek zam gelecek.

Yıl sonu oluşacak enflasyon farkı ve toplu sözleşmeden gelen yüzde 15 zam ile birlikte, Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 50 civarında zam geleceğini Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan duyurdu.

En Düşük Memur Maaşı 33 bin lira olacak

Orta Vadeli Programa göre yıl sonunda oluşacak enflasyon farkı zammı ile birlikte memur maaşlarına yüzde 50 zam yapılacağını açıklayan Bakan Işıkhan, bu durumda en düşük memur maaşının 33 bin lira seviyesine çıkacağını söyledi.

Temmuz ayında yüze 25 oranında zam alan emekli vatandaşlara ara zam konusunda konuşan Bakan Tekin, çalışmaların devam ettiğin, tamamlanmasından sonra Cumhurbaşkanına sunulacağını aktardı. Bakan Tekin, "İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." diye konuştu.

Öte yandan toplu sözleşme sürecinde masada ki konulardan birisi olan 3600 ek gösterge ile ilgili olarak konuşan Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlattı.