Borcu olana ilaç gibi kredi! Tüm bankaların faizsiz kredi miktarları açıklandı!

Borcu olana ilaç gibi kredi! Tüm bankaların faizsiz kredi miktarları açıklandı!

Borç yapılandırma yasasının kabul edilmesi ile birlikte bankalardan kampanya üstüne kampanya geldi. Vergi borcu olanlara ilaç gibi gelecek kredinin detayları işte sizlerle...

Milyonlarca vatandaş borçlarımı nasıl yapılandırabilirim diye düşünürken bankalardan borç kapatma kredisi geldi. Birçok banka faizsiz kredi kampanyası düzenledi.

Bankalardan borç kapatma kredisi

TBMM’nde kabul edilen kamu alacaklarının yapılandırılması kanunu ile birlikte, vergi borcu olan kişiler vergi dairelerine olan borçlarını taksitli bir şekilde ödeyebilecekler. Bankalar ödenemeyen borçları hafifletmek adına farklı borç yapılandırma kampanyaları başlattı. Birçok bankada bu duruma uygun olarak borç yapılandırma, borç kapatma ve borç transferi paketleri ile devreye girdi.

Halkbank resmi internet sitesi üzerinden herhangi bir açıklama yapmamış olsa da şubeler ile görüşülerek uygun kredi seçenekleriyle borçların ödenebileceği bilgisi aktarılmıştır. Ziraat Bankası ise söz konusu kampanyalar doğrultusunda vatandaşların borçlarını ödemekte zorlandıkları an 60 aya kadar vade seçenekleri sunarak borç kapatma işlemlerini yapabileceği bilgisi verilmemiştir.

Vergi borcu yapılandırma kredisi veren bankalar

Kamu alacaklarının yapılandırılması ile ilgili çıkan kanun sayesinde vergi borcu olan kişiler vergi borçlarını taksitler halinde ödeme bir fırsat bulacak. Bu kapsamda bankalarda borç yapılandırma, borç kapatma ve borç transferi gibi kampanya paketleri hazırladı. İlk açıklama Ziraat Bankası tarafından yapıldı. Borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların ödeme tablolarını kolaylaştırmak için borç kapatma kredisi kapsamında 60 aya kadar vadeli borç kapatma işlemi fırsatı sunmaktadır.

Ziraat Bankası, 24 aya kadar vadeli borçlar için yüzde 1,10, daha uzun ödeme vadeleri için 60 aya kadar yüzde 1,20 faiz oranı uygulanacağı konusunda açıklama yaptı. Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden borç kapatma kredisi ile ilgili herhangi bir açıklama olmasa da uygun bir krediyle borçları birleştirerek taksitlerle ödeme yapmanın mümkün olacağı konusunda açıklama geldi. Borç kapatma kredisinden yararlanmak isteyen kişiler bazı şartları yerine getirmeleri gerekmekte. Söz konusu şartlar ise şu şekilde; borçların başka bankalara olan borçlarını belgelerle kanıtlama, yasal takibe düşmemiş olma, toplam ödenecek kredilerin 36 ayı geçmemesi, talep edilen kredinin taksitinin aylık gelirin yarısını aşmaması aranan şartlar arasındadır. Ayrıca gerekli görülürse ipotek vermek gibi şart sunulacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.